Nowy numer 08/2020 Archiwum

Wiedza przedszkolaka

Jakiś czas temu byłem świadkiem wyznania, które mną wstrząsnęło. Otóż wykształcony młody mężczyzna powiedział, że gdyby ludzie dowiedzieli się wszystkiego o wierze, to gromadnie odeszliby z Kościoła.

Tymczasem jest odwrotnie. Gdyby ludzie dobrze poznali Boga i Kościół, poszliby za Nim na koniec świata. Jednocześnie ten sam młody mężczyzna dawał dowody zupełnej ignorancji w sprawach religijnych.

Jak to możliwe – powtarzałem sobie w duchu – żeby wykształcony człowiek, mieszkający w stolicy katolickiego kraju, miał wiedzę religijną na poziomie średnio rozgarniętego przedszkolaka?

Nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć, ale ma rację nowy metropolita warszawski, ks. abp Stanisław Wielgus, kiedy wśród zadań, które sobie stawia, wymienia umacnianie wiary. – Nie można mówić o miłości do Boga, jeśli się Go nie zna – powiedział w wywiadzie (str. 24).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji