Nowy numer 22/2023 Archiwum

Zapraszam do lektury nowego numeru Gościa

Lekturze „Gościa” towarzyszyć będą emocje i refleksje związane z pielgrzymką papieża do Polski. Jego wizyta przypada w czasie Nowenny do Ducha Świętego.

Przez dziewięć dni, począwszy od 26 maja, Kościół modli się o dar Ducha Świętego – o odnowienie oblicza ziemi i Kościoła. Jednym z najbardziej przekonujących dowodów na obecność Ducha Świętego są ludzie poddani Jego działaniu. Po czym ich poznać? To trochę tak, jak z miłością. Samej miłości nie widać, ale można rozpoznać ludzi, którzy kochają. Ich słowa, gesty, czyny, nawet wyraz twarzy są znakami miłości. Podobnie jest z działaniem Duchem Świętego.

Wspominamy w numerze Prymasa Tysiąclecia w 25. rocznicę śmierci. Piszemy o potwierdzonym cudzie za wstawiennictwem Jana Pawła II. Przypominamy poprzednie wizyty Benedykta XVI w Polsce, który jako kardynał był już u nas 8 razy. Co łączy tych trzech wielkich Pasterzy Kościoła? Poddanie życia Duchowi Świętemu. Bez odniesienia do Boga nie sposób wyjaśnić ich wpływu na losy Polski, Kościoła, świata.

I pewnie trudno będzie też zrozumieć pielgrzymkę Benedykta XVI. Kluczem nie może być tylko polityka czy socjologia. Potrzebne jest spojrzenie wiary. Tylko wiara pozwala dotrzeć do sedna rzeczy, do tajemnicy Kościoła, do jego prawdziwego Źródła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast