Nowy numer 22/2023 Archiwum

Zapraszam do lektury nowego numeru Gościa

Cała Polska żyje przygotowaniami do spotkania z Ojcem Świętym Benedyktem XVI. Odliczamy dni, które pozostały do 25 maja, kiedy na polskiej ziemi po raz pierwszy stanie następca Jana Pawła II.

Zanim powitamy Papieża w Warszawie, Krakowie, Wadowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowie, byłym obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau czy na Jasnej Górze, proponujemy wędrówkę po tych miejscach z „Gościem Niedzielnym”. W ubiegłym tygodniu byliśmy w Auschwitz razem z zaproszonym do wspólnej z Benedyktem XVI modlitwy Jerzym Michnolem, byłym więźniem obozu. Dziś zaglądamy na Jasną Górę.

Miesiąc przed przybyciem Papieża przygotowania są tu zaawansowane. Jak bardzo? Opowiada o tym oprowadzający dziennikarza „Gościa” o. Piotr Polek („Dzień Matki z Papieżem”, str. 24–25).

Różnie przygotowujemy się do spotkania z Papieżem. Młodzi ludzie szukają skały, którą zabiorą 27 maja na krakowskie Błonia. Inni nagrywają teledysk zapraszający na spotkanie z Papieżem. Telewizja Polska ma emitować go od połowy maja. A reporter „Gościa” towarzyszył muzykom i ekipie telewizyjnej podczas kręcenia wideoklipu w Poznaniu („Refren napisał Jan Paweł II”, str. 26). Jeszcze inni uważnie studiują pierwszą encyklikę Benedykta XVI i zastanawiają się, jaki czyn miłosierdzia ofiarować Papieżowi zamiast kosztownych prezentów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast