Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zapraszam do lektury nowego numeru Gościa

Cała Polska żyje przygotowaniami do spotkania z Ojcem Świętym Benedyktem XVI. Odliczamy dni, które pozostały do 25 maja, kiedy na polskiej ziemi po raz pierwszy stanie następca Jana Pawła II.

Zanim powitamy Papieża w Warszawie, Krakowie, Wadowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowie, byłym obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau czy na Jasnej Górze, proponujemy wędrówkę po tych miejscach z „Gościem Niedzielnym”. W ubiegłym tygodniu byliśmy w Auschwitz razem z zaproszonym do wspólnej z Benedyktem XVI modlitwy Jerzym Michnolem, byłym więźniem obozu. Dziś zaglądamy na Jasną Górę.

Miesiąc przed przybyciem Papieża przygotowania są tu zaawansowane. Jak bardzo? Opowiada o tym oprowadzający dziennikarza „Gościa” o. Piotr Polek („Dzień Matki z Papieżem”, str. 24–25).

Różnie przygotowujemy się do spotkania z Papieżem. Młodzi ludzie szukają skały, którą zabiorą 27 maja na krakowskie Błonia. Inni nagrywają teledysk zapraszający na spotkanie z Papieżem. Telewizja Polska ma emitować go od połowy maja. A reporter „Gościa” towarzyszył muzykom i ekipie telewizyjnej podczas kręcenia wideoklipu w Poznaniu („Refren napisał Jan Paweł II”, str. 26). Jeszcze inni uważnie studiują pierwszą encyklikę Benedykta XVI i zastanawiają się, jaki czyn miłosierdzia ofiarować Papieżowi zamiast kosztownych prezentów.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji