Zapraszam do lektury nowego numeru Gościa

Za niespełna miesiąc Polskę odwiedzi Benedykt XVI. Będzie to wyjątkowa pielgrzymka. Choćby z racji tego, że pierwsza, a prawdopodobnie jednocześnie ostatnia.

Warto to sobie uświadomić, zastanawiając nad tym, czy wybrać się na spotkanie w Warszawie, Jasnej Górze czy Krakowie. Dlaczego Papież miałby więcej do Polski nie przyjeżdżać? Bo na świecie są dziesiątki Kościołów lokalnych, które również chciałyby zaprosić Ojca Świętego do siebie.

Polska o tyle zajmuje wyjątkowe miejsce, że jest ojczyzną Jana Pawła II. I to właśnie do ojczyzny swojego wielkiego Poprzednika przyjedzie Benedykt XVI. Przyjedzie do miejsc i osób drogich Janowi Pawłowi II – jak napisali nasi biskupi w liście pasterskim odczytywanym w dzisiejszą niedzielę.

List biskupów jest równocześnie zachętą do przygotowania się do pielgrzymki. Gdyby miało się okazać prawdą to, że Benedykt XVI stanie na polskiej ziemi tylko raz, to prośba o dobre przygotowanie się do pielgrzymki nabiera szczególnego znaczenia.

W jaki sposób można to zrobić? Chociażby poznając życie i nauczanie obecnego Papieża. „Gość Niedzielny” od tego numeru przez kolejne niedziele aż do samej pielgrzymki będzie drukował teksty o Benedykcie XVI. Mam nadzieję, że choć w skromnym wymiarze pozwolą one lepiej poznać Ojca Świętego.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

 • Nieograniczony dostęp do:
  • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
  • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
  • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
  • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
 • brak reklam na stronach;
 • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Marek Gancarczyk, redaktor naczelny