Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Zapraszam do lektury nowego numeru Gościa

Za niespełna miesiąc Polskę odwiedzi Benedykt XVI. Będzie to wyjątkowa pielgrzymka. Choćby z racji tego, że pierwsza, a prawdopodobnie jednocześnie ostatnia.

Warto to sobie uświadomić, zastanawiając nad tym, czy wybrać się na spotkanie w Warszawie, Jasnej Górze czy Krakowie. Dlaczego Papież miałby więcej do Polski nie przyjeżdżać? Bo na świecie są dziesiątki Kościołów lokalnych, które również chciałyby zaprosić Ojca Świętego do siebie.

Polska o tyle zajmuje wyjątkowe miejsce, że jest ojczyzną Jana Pawła II. I to właśnie do ojczyzny swojego wielkiego Poprzednika przyjedzie Benedykt XVI. Przyjedzie do miejsc i osób drogich Janowi Pawłowi II – jak napisali nasi biskupi w liście pasterskim odczytywanym w dzisiejszą niedzielę.

List biskupów jest równocześnie zachętą do przygotowania się do pielgrzymki. Gdyby miało się okazać prawdą to, że Benedykt XVI stanie na polskiej ziemi tylko raz, to prośba o dobre przygotowanie się do pielgrzymki nabiera szczególnego znaczenia.

W jaki sposób można to zrobić? Chociażby poznając życie i nauczanie obecnego Papieża. „Gość Niedzielny” od tego numeru przez kolejne niedziele aż do samej pielgrzymki będzie drukował teksty o Benedykcie XVI. Mam nadzieję, że choć w skromnym wymiarze pozwolą one lepiej poznać Ojca Świętego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się