Nowy numer 27/2022 Archiwum

W. Brytania: Gwardziści królowej aresztowani z powodu narkotyków i prania pieniędzy

Sześciu pozostających w czynnej służbie gwardzistów królowej oraz jednego weterana aresztowano pod zarzutem przestępstw, związanych z handlem narkotykami, pożyczaniem pieniędzy i praniem brudnych pieniędzy - poinformowało w piątek brytyjskie ministerstwo obrony.

Jak sprecyzowano, aresztowanych zostało sześciu Irlandzkich Gwardzistów oraz weteran z Coldstream Guards - dwóch ceremonialnych regimentów, których zadaniem jest m.in. ochrona królowej Elżbiety II, a aresztowani żołnierze mają stopnie od gwardzisty do sierżanta.

Poinformowano też, że aresztowania, które miały miejsce w środę rano, odbyły się w ramach "zaplanowanej operacji". Doszło do nich w koszarach w Aldershot, nieruchomości w Windsorze, a przeszukano też nieruchomości w północnej Walii i w Irlandii Północnej.

Regiment Irlandzkich Gwardzistów ma w najbliższy czwartek poprowadzić Trooping the Colour, tradycyjną paradę wojskową z okazji urodzin królowej, która w tym roku będzie zarazem otwierać główne obchody Platynowego Jubileuszu, czyli 70. rocznicy panowania Elżbiety II. Ministerstwo obrony potwierdziło, że żaden z objętych dochodzeniem żołnierzy nie weźmie w niej udziału.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze