Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zapraszam do lektury nowego numeru Gościa

O wakacjach marzymy przez cały rok. Szczegółowo planujemy, jak spędzimy ten czas, analizujemy liczne propozycje biur podróży i staramy się wybrać najatrakcyjniejszą. Szukamy miejsc, w których zobaczymy coś ciekawego, przeżyjemy coś nowego.

Nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby takie miejsca znaleźć. Miejsca, w których panuje wyjątkowy klimat, takie, o których mówi się, że mają ducha. Zapraszamy na „Wakacje z duchami”, czyli na wędrówkę po miejscach przesiąkniętych duchem chrześcijańskim. Aby się udały, wystarczy wyobraźnia i wakacyjne numery „Gościa Niedzielnego”. Na początek po zakamarkach opactwa benedyktyńskiego w Tyńcu, bez wątpienia przesiąkniętego chrześcijańskim duchem, oprowadzi o. Leon Knabit („Tyniec jak na dłoni, str. 14).

Ta wędrówka na pewno będzie udana i bezpieczna. Aby równie udany i bezpieczny był wypoczynek dzieci, spędzających wakacje na koloniach, trzeba przed wyjazdem wszystko dokładnie sprawdzić. Przede wszystkim nie powinno nam być obojętne, kto i jak będzie zajmował się dziećmi w naszym imieniu. Dlatego trzeba mieć pewność, że wychowawca nie tylko umożliwi im udział w niedzielnej Mszy św., ale o niej przypomni, gdy będzie trzeba.

Aby nie było wątpliwości, dajmy dziecku stosowne oświadczenie, które gotowe do wypełnienia zostało dołączone do „Gościa”. To w wielu wypadkach warunek niezbędny, by dziecko mogło w niedzielę pójść do kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się