Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zapraszam do lektury nowego numeru

Chrystus zmartwychwstał. Co ty na to? – tak pewien kaznodzieja zaczął w Wielkanoc homilię.

Zmartwychwstanie Jezusa jest wydarzeniem tak niezwykłym, że przerasta naszą wyobraźnię. Nie potrafimy zrozumieć, co się stało w wielkanocny poranek prawie dwa tysiące lat temu. Wiemy jednak, że to najważniejszy poranek w historii ludzkości. Bo „Chrystus, skruszywszy więzy śmierci, jako zwycięzca wyszedł z otchłani”. Jego śmierć stała się źródłem życia. (Tę prawdę symbolicznie wyraża nasza okładka).

Życie sięga poza grób. Wyznajemy przecież „wierzę w życie wieczne”, czyli w coś niezwykłego. To wielka niespodzianka, która wiąże się z życiem Jezusa. Ono „jak wielki drogowskaz pokazuje: jeszcze wprawdzie nie teraz, ale ciąg dalszy nastąpi” – wyjaśnia tajemnicę zmartwychwstania Pana Jezusa i naszego ks. prof. Wacław Hryniewicz OMI („Wielkie CDN.”, str. 14).

I chociaż nie wiem, jak to życie wieczne będzie wyglądało, bo moja wyobraźnia tak daleko nie sięga, czekam na nie z nadzieją. Bo pusty grób Jezusa świadczy o tym, że szatan został pokonany, a śmierć już nie panuje nad nami, że Chrystus, który zmartwychwstał jako pierwszy, wskrzesi kiedyś także nasze śmiertelne ciała i będziemy mogli cieszyć się nieprzemijającą radością. Czy słyszałeś kiedyś lepszą nowinę?

Niech w święto radosne
Paschalnej Ofiary
składają jej wierni
uwielbień swych dary.
Odkupił swe owce
Baranek bez skazy,
pojednał nas z Ojcem
i zmył grzechów zmazy.
Śmierć zwarła się z życiem
i w boju, o dziwy,
choć poległ Wódz życia,
króluje dziś żywy.

(Sekwencja Wielkanocna)


Chrystus przez swoje zmartwychwstanie pokonał grzech i otworzył nam bramy raju.W Nim jest nadziejanaszego zmartwychwstania.

Naszym Czytelnikom, Współpracownikom i Sympatykomżyczymy pokoju i radości
Zmartwychwstałego Pana. Redakcja „Gościa Niedzielnego”

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się