Nowy numer 49/2020 Archiwum

Zapraszam do lektury nowego numeru Gościa

Jest zupełnie ciemno. Tłumy ludzi ze wszystkich stron idą do kościoła. Dla nich ta Msza święta, sprawowana w nocy, to najważniejsza chwila podczas całych świąt. O jakich świętach mowa? No właśnie.

Czy ci wszyscy, którzy nie wyobrażają sobie Bożego Narodzenia bez uczestniczenia w Pasterce, to samo mogą powiedzieć o Wielkanocy i Wigilii Paschalnej?

Jakoś nie zawsze potrafimy w pełni przeżyć Triduum Paschalne. Przeszkadza nam praca zawodowa, przedświąteczne zakupy, domowa krzątanina… A przecież to najważniejsze święto dla chrześcijanina. Wigilia Paschalna jest ważniejsza niż Pasterka!

Do tego numeru „Gościa” dołączamy książeczkę, która, mam nadzieję, pomoże Państwu w dobrym przeżyciu Triduum Paschalnego. Chcielibyśmy, by „Trzy święte dni” stały się przewodnikiem prowadzącym czytelnika przez Triduum. Omawianie każdego dnia rozpoczynamy krótkim komentarzem („Odkryj tajemnicę”). Potem wyjaśniamy znaczenie liturgii („Przeżyj liturgię”). „Świętuj w domu” to konkretne propozycje dla każdej rodziny, a „Zostań i módl się” zawiera teksty modlitw i adoracji.
Swego rodzaju wstępem do tej książeczki jest artykuł ks. Tomasza Jaklewicza „Pascha – narodziny nadziei”, który zamieszczamy na str. 14–15.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się