Nowy numer 27/2022 Archiwum

Sławny piłkarz spotkał się z prezydentem Zełeńskim

Andrij Szewczenko przyleciał z Londynu do Kijowa, żeby spotkać się z Wołodymyrem Zełeńskim. Prezydent mianował go ambasadorem United24 - inicjatywy, którą powołał dla wsparcia kraju pogrążonego w wojnie.

Ukraiński prezydent napisał na platformie Telegram: "Ambasador Andrij zdobył swoją pracą i osiągnięciami sportowymi zaufanie na arenie międzynarodowej. A teraz ma nową misję: opowiadać światu o wydarzeniach w Ukrainie i sprawić, by większe było międzynarodowe wsparcie dla naszego kraju. Jestem pewien, że da radę". Wołodymyr Zełeńsky udostępnił też zdjęcia ze spotkania z byłym zwycięzcą Ligi Mistrzów z AC Milan. Filmik ze spotkania opublikował m.in. włoski "Il Fatto Quotidiano".

"Od wielu lat reprezentuję Ukrainę na międzynarodowej arenie piłkarskiej. Ale dzisiaj, kiedy mój kraj cierpi z powodu wojny, moim priorytetem nie jest piłka nożna, ale pomoc Ukrainie" - powiedział A. Szewczenko, cytowany przez stronę United24 na Telegramie. "Zrobię wszystko, co możliwe, aby uświadomić potrzeby Ukrainy, zachęcić ludzi do przyłączenia się do United24, przyczynić się do naszego zwycięstwa".

46-letni napastnik A. Szewczenko to rekordzista pod względem liczby strzelonych bramek w reprezentacji Ukrainy, a także kilkakrotny król strzelców zarówno w Lidze Mistrzów, jak i we włoskiej Serie A. Trafił na listę 100 najlepszych piłkarzy FIFA 100.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze