Nowy numer 27/2022 Archiwum

Radość, której nikt wam nie zdoła odebrać

Smutek wasz zamieni się w radość.  J 16,20

J 16, 20-23a

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość.

Kobieta, gdy rodzi, doznaje smutku, bo przyszła jej godzina. Gdy jednak urodzi dziecię, już nie pamięta o bólu – z powodu radości, że się człowiek na świat narodził.

Także i wy teraz doznajecie smutku. Znowu jednak was zobaczę, i rozraduje się serce wasze, a radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać. W owym zaś dniu o nic nie będziecie Mnie pytać».

Smutek wasz zamieni się w radość.
J 16,20

Ewangelia z komentarzem. Radość, której nikt wam nie zdoła odebrać
Gość Niedzielny

Trening czyni mistrza. Powtarzanie jest matką wiedzy. Najpierw obowiązki, później przyjemności. Bez pracy nie ma kołaczy. Te i wiele innych sentencji, które słyszymy od dzieciństwa, podpowiadają nam, że bez wyrzeczeń, poświęcenia czegoś trudno osiągnąć wyznaczony cel. Dzisiaj jestem nawet pewien, że się nie da. I znowu – nie szukajmy przykładu w najtrudniejszych i najgłębszych zakamarkach naszego życia, ale weźmy codzienność, nasze sprawy rodzinne czy zawodowe. To, o czym mówi dzisiaj Jezus, to nie chodzenie ze spuszczoną głową i z czerwonymi oczami, ale świadomość celu i gotowość, że w imię czegoś większego, lepszego i radosnego możemy czasami obrywać. Dotyczy to zarówno spraw drobnych, jak i tej, na której powinno zależeć nam najbardziej.

Ewangelię z komentarzem znajdziesz również na naszym kanale SPOTIFY. Obserwuj, by niczego nie przegapić.

Znajdziesz nas także w Podcastach Google

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama