Nowy numer 21/2022 Archiwum

Skoncentrowany na Jezusie

O Karolu de Foucauld, jego drodze do świętości i szansie na sukces wśród młodzieży mówi bp Jean-Louis Balsa z diecezji Viviers.

Ks. Adam Pawlaszczyk: Czy Karol de Foucauld był szczęśliwy?

Bp Jean-Louis Balsa: (śmiech) Dziwne pytanie… Nie wiem.

Przez całe życie czegoś szukał, cały czas coś zmieniał i w sumie jakby nic mu się do końca nie udawało.

To prawda, ale nie wiem, czy można powiedzieć, że był szczęśliwy albo nie. Raczej że już we wczesnej młodości nabył życiową mądrość, dlatego cały czas odczuwał głód Absolutu. Myślę, że bardzo cierpiał po śmierci rodziców, a potem z powodu swoich ograniczeń, które stopniowo coraz lepiej rozpoznawał. Intensywnie poszukiwał sensu życia i na początku był w tym mocno chaotyczny.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
GN 19/2022 . Cena 3,99.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ks. Adam Pawlaszczyk

Redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, dyrektor Instytutu Gość Media.

Święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. W latach 1998-2005 pracował w duszpasterstwie parafialnym, po czym podjął posługę w Sądzie Metropolitalnym w Katowicach. W latach 2012-2014 był kanclerzem Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Od 1 lutego 2014 r. pełnił funkcję oficjała Sądu Metropolitalnego. W 2010 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie i uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego. Współpracował z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego i Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Katowicach w ramach formacji duchownych i świeckich w zakresie kościelnego prawa małżeńskiego oraz teorii prawa kościelnego. Szczególnie zainteresowany literaturą i muzyką, autor poezji, tekstów pieśni religijnych, artykułów i felietonów, współpracował z TVP, Radiem Katowice i Radiem eM.

Więcej artykułów ks. Adama Pawlaszczyka