Nowy numer 49/2023 Archiwum

Jakie dokumenty są potrzebne do wzięcia kredytu gotówkowego przez internet?

Planujesz wziąć kredyt gotówkowy, ale chcesz uniknąć wizyty w oddziale banku?

Masz opcję zaciągnięcia kredytu gotówkowego całkowicie przez internet. To naprawdę działa! Dowiedz się, jak wziąć kredyt online i jakie dokumenty należy przygotować.

Chcesz wiedzieć, jak to możliwe, że banki udzielają finansowania bez konieczności wizyty w oddziale? A może interesują Cię szczegóły, w jaki sposób złożyć wniosek o ten typ finansowania? Poniżej znajdziesz instrukcje dotyczące wnioskowania o kredyty gotówkowe online oraz wszystkie najważniejsze informacje w tym zakresie.

Kredyt gotówkowy – co to takiego? Kto go udziela?

Kredyty gotówkowe to forma finansowania zarezerwowana dla banków. Instytucje finansowe w swoich ofertach najczęściej posiadają różne propozycje kredytów gotówkowych. Musisz wiedzieć, że środki pozyskane w ramach takiej umowy przeznaczysz bez problemu na dowolny cel. Bank na etapie wnioskowania nigdy nie będzie wymagać od Ciebie podania celu finansowania. Środki w ramach kredytu gotówkowego bank przyzna Ci tylko wtedy, kiedy spełnisz wszystkie warunki finansowania.

Jeśli chodzi o kredyt gotówkowy dostępny przez internet, warto zaznaczyć, iż ten nie jest udzielany przez wszystkie banki w Polsce. Najczęściej spotkasz się z taką ofertą w instytucjach, które są mocno nastawione na zdalną obsługę klienta. W ramach kredytu gotówkowego online możesz wnioskować o kwoty rzędu nawet do 300 000 złotych przy okresie spłaty sięgającym do 120 miesięcy. Pamiętaj jednak, że im dłuższy okres spłaty, tym większe koszty całkowite finansowania przez bank.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt gotówkowy online?

Chcesz wiedzieć, jakie warunki musisz spełnić, aby otrzymać kredyt gotówkowy online? Oto kilka najważniejszych aspektów:

  • ukończone 18 lat
  • pełna zdolność do czynności prawnych
  • zdolność kredytowa
  • pozytywna historia kredytowa
  • aktualny dowód tożsamości
  • stałe miejsce zamieszkania/zameldowania

To jednak nie wszystko, co musisz wiedzieć, zanim złożysz wniosek o kredyt gotówkowy przez Internet. Banki działające w Polsce mają też szereg innych wymogów, które stawiane są potencjalnym kredytobiorcom. O co dokładnie chodzi? Głównie o dodatkową dokumentację oraz weryfikację klienta. Kredyty gotówkowe online dostępne są w 100% zdalnie głównie dla osób posiadających rachunek bankowy w danej instytucji. W przeciwnym razie podpisanie umowy ostatecznie odbywa się w placówce banku. Dodatkowo na etapie wnioskowania ze względu na spore kwoty finansowania, banki wymagają:

  • dobrej historii kredytowej, czyli brak negatywnych wpisów w BIK
  • odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej – miesięcznych dochodów
  • braku innych zobowiązań finansowych

Kiedy już jesteś na etapie wnioskowania, bank może poprosić Cię o dostarczenie Twoich dokumentów dochodowych. Są to najczęściej zaświadczenia o dochodach bezpośrednio od pracodawców oraz wyciągi z konta bankowego – z 3, 6 lub nawet 12 miesięcy  zależności od wymogów instytucji. Jeśli interesuje Cię niższa kwota, krótszy okres spłaty i mniej formalności, sprawdź dostępne pożyczki online.

Czy warto wziąć kredyt gotówkowy online?

Jeśli spełniasz wszystkie warunki stawiane przez bank, masz zdolność kredytową i jesteś zdecydowany(a) na zaciągnięcie nowego zobowiązania, to kredyt gotówkowy przez Internet jest świetną opcją. Wnioskując online, zaoszczędzisz sporo czasu, a wszystkie niezbędne dokumenty prześlesz drogą elektroniczną.

Oferty kredytów gotówkowych online dostępne są najczęściej dla klientów banku, ale nie tylko. Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy w kwocie nawet do 300 000 zł? Koniecznie sprawdź dostępne propozycje finansowania w formie kredytu gotówkowego online. Pamiętaj, że transakcje tego typu przez Internet z popularnymi bankami są w pełni bezpieczne.

Artykuł sponsorowany (pr)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy