Nowy numer 17/2024 Archiwum

Beee!

Na beskidzkich halach znów rozlegnie się donośne beczenie owiec, a wiatr poniesie dźwięk dzwonków. Rozpoczął się wiosenny redyk.

Rychwałd z niemieckiego znaczy „pachnący las”. Ojciec Grzegorz Siwek, proboszcz tej jednej z najdynamiczniejszych parafii w Polsce, na serio potraktował wezwanie papieża Franciszka, by pasterze pachnieli owcami. Zaprosił do bazyliki św. Mikołaja żywieckich i śląskich górali, którzy w sobotę 23 kwietnia rozpoczęli w województwie śląskim redyk: sezon wypasu owiec. – Papież powiedzioł, że pasterz mo pachnieć łowcami. My trochę lepiej znomy się na łowcach i musza doprecyzować, ze pachnieć to łone nie pachną, ale… je cuć – rzuca ks. Władysław Zązel, kapelan Związku Podhalan. – Pasterz jest wierny łowcom. Jest z nimi na holi, gdy leje i grzeje.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza