Nowy numer 31/2022 Archiwum

Włochy. Nieletni wandale zniszczyli krzyże w szkole

Na murach nabazgrali bluźnierstwa, w szkole poniszczyli krucyfiksy, a nagrania umieścili w necie. Baby gang - jak ich nazwali policjanci, bo niektórzy z nich mieli mniej niż 14 lat - został już zidentyfikowany.

Do zdarzenia doszło w Piemoncie. "Grupa nieletnich włamała się do gimnazjum w Novarze, zamkniętego z powodu długiego weekendu w okolicach 25 kwietnia, niszcząc kilka krzyży, a także ściany niektórych sal, wypisując na nich hasła satanistyczne i bluźnierstwa, by potem umieścić w social mediach filmiki ze swoich wypraw" - pisze Floriana Rullo w "Corriere della Sera", największym dzienniku mediolańskim.

Dziecięcych wandali zidentyfikowała już policja, ich sprawy zostały odesłane do prokuratury ds. nieletnich w Turynie. 14-latkowie nie mogą zostać skazani, ale ich rodzice mogą zostać obciążeni kosztami naprawy wyrządzonych szkód.

Według ustaleń policji, nieletni wandale co najmniej trzy razy włamali się do szkoły w ciągu tego długiego weekendu. Są wśród nich zarówno uczniowie instytutu, jak i byli uczniowie oraz dzieci, które z tą szkołą nie mają nic wspólnego.

Do zdarzenia został wezwany lotny patrol policji z Novary. Funkcjonariusze oszacowali wstępnie straty na kilka tysięcy euro.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama