Nowy numer 49/2023 Archiwum

Niedzielski: Priorytetem staje się odmrażanie służby zdrowia

W tej chwili priorytetem staje się odmrażanie służby zdrowia - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. "Kierunkiem działań będzie zwiększanie dostępności do zwykłego systemu opieki zdrowotnej" - dodał.

Podczas konferencji prasowej szef resortu zdrowia zaznaczył, że "jeśli chodzi o perspektywę skali zakażeń w najbliższych tygodniach czy miesiącach, to można powiedzieć, że jesteśmy mniej więcej na poziomie jak bywa to w szczycie grypy".

Jak ocenił, "to ważny argument, bo pewnym celem naszej polityki epidemicznej jest też sprowadzenie zakażenia covidem do charakterystyki do tego typu zjawiska, z jakim mamy do czynienia w przypadku sezonowego zachorowania na grypę".

Szef resortu zdrowia zastrzegł, że "cały czas mamy większą liczbę hospitalizacji, ale ta postępująca immunizacja jest elementem, który pozwala nam w mniejszym stopniu zaburzać życie społeczno-gospodarcze".

Niedzielski podkreślił, że "w tej chwili priorytetem powoli staje się odmrażanie służby zdrowia". "Priorytetem działań będzie zwiększanie dostępności do zwykłego systemu opieki zdrowotnej, bo odrabianie tego długu zdrowotnego, który narósł przez cały czas pandemii będzie priorytetem zdrowotnym" - zaznaczył.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama