Nowy numer 21/2023 Archiwum

Prezydent Duda rozmawiał w Pekinie z sekretarzem generalnym ONZ o sytuacji wokół Ukrainy

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w Pekinie z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem, a także prezydentami Kazachstanu, Kirgistanu i Uzbekistanu; tematami rozmów były bezpieczeństwo w regionie i sytuacja wokół Ukrainy - poinformowało prezydenckie Biuro Polityki Międzynarodowej.

"Prezydent @AndrzejDuda rozmawiał w Pekinie z Sekretarzem Generalnym ONZ António Guterresem oraz m.in. Prezydentami Kazachstanu, Kirgistanu i Uzbekistanu. Głównymi tematami: bezpieczeństwo w regionie i sytuacja wokół Ukrainy" - podało BPM na Twitterze.

Prezydent w Pekinie wziął udział w ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, wobec których część krajów, w tym Stany Zjednoczone, Wielka Brytania czy Litwa, ogłosiła dyplomatyczny bojkot. Celem wizyty prezydenta w Pekinie, jak mówił PAP szef BPM Jakub Kumoch, jest wsparcie ruchu olimpijskiego, a także wykorzystywanie pewnych szans dyplomatycznych.

W niedzielę Duda ma się spotkać z przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem. W czwartek w drodze z Warszawy do Pekinu prezydent RP zatrzymał się w Tbilisi, gdzie o sytuacji wokół Ukrainy rozmawiał z prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili. Z kolei w poniedziałek w Brukseli Duda spotka się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast