Nowy numer 07/2024 Archiwum

Głowa do góry!

Sznurek zmarzniętych turystów sunących po schodach stacji metra Stephansplatz zadziera głowy do góry. Widok jest imponujący. Strzeliste wieże, charakterystyczne dachówki w kształcie rombów. Potężną gotycką katedrę św. Szczepana trudno pomylić z inną świątynią.

Lodowaty wicher sprawia, że wartość temperatury odczuwalnej jest o kilka stopni niższa (mamy minus 2 stopnie). Opatuleni ludzie w trójwymiarowych maseczkach FFP2 (tylko takie obowiązują w Austrii) przemykają pomiędzy sklepami topowych projektantów mody, licznymi kawiarniami (w tym słynnej, otwartej w 1939 roku przez Leopolda Hawelkę), budkami kuszącymi aromatem pieczonych kasztanów i popularnych winerków.

Dostępne jest 6% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza