Nowy numer 08/2024 Archiwum

Molius za Ukrainu

„Jesteśmy wszyscy świadomi, jak wielką moc posiada modlitwa” – wołał minister spraw zagranicznych Leopold Figl, gdy w 1955 r. Sowieci nieoczekiwanie postanowili opuścić Austrię. „Niech już nie będzie więcej wojny!” – powtarzają dziś ci, którzy gorąco modlą się za Ukrainę.

Właśnie wracam z Wiednia, gdzie wśród starszego pokolenia żywe jest wspomnienie potężnej odsieczy. Nie, nie słynnej batalii z Turkami sprzed 339 lat, ale potężnej akcji modlitewnej, w którą 70 lat temu zaangażowały się setki tysięcy Austriaków.

Dostępne jest 9% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza