Nowy numer 2/2022 Archiwum

Zełenski zaproponował Bidenowi trójstronne rozmowy z Putinem

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaproponował amerykańskiemu przywódcy Joe Bidenowi przeprowadzenie trójstronnych rozmów z rosyjskim liderem Władimirem Putinem - poinformował szef biura prezydenta Ukrainy Andrij Jermak.

"Prezydent Zełenski zaproponował prezydentowi Bidenowi - i myślimy, że może to zadziałać - przeprowadzenie trójstronnego spotkania z Putinem w najbliższym czasie. Możliwe, że przez łącze wideo" - powiedział Jermak na kanale na YouTube think tanku Atlantic Council.

"Na razie czekamy na reakcję - wydaje mi się, że strony rosyjskiej - ale mogę powiedzieć, że nasi amerykańscy partnerzy wykazali pewne zainteresowanie naszą propozycją" - podkreślił najbliższy współpracownik Zełenskiego, cytowany w piątek przez portal Ukraińska Prawda.

Serwis pisze, że rozmowy miałyby dotyczyć deeskalacji militarnego napięcia spowodowanego koncentracją rosyjskich wojsk przy ukraińskich granicach.

Portal zaznacza, że nie wiadomo, kiedy Zełenski przekazał taką propozycję Bidenowi. Przypomina, że ostatnia rozmowa obu prezydentów odbyła się 3 stycznia, przed negocjacjami delegacji USA i Rosji w Genewie.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy