Nowy numer 2/2022 Archiwum

Hej kolęda, kolęda…

„I jak się ksiądz czuje w nowej parafii?” „Teraz już dobrze” – uśmiecha się wikary. „Trudniejsze były pierwsze trzy lata”. To kolędowa klasyka gatunku. Czy tradycyjna forma odwiedzin duszpasterskich odeszła do lamusa? W jakiej formie przetrwa?

Jestem blokersem i doskonale pamiętam z dzieciństwa oczekiwanie na klatce schodowej na chodzącego po kolędzie księdza oraz pełne konspiracji szepty: „Na którym są piętrze?”. Dziś ich już nie słychać. Słowa klucze: „nieprzewidywalność”, „obostrzenia”, „niepewność” mają ogromny wpływ na model duszpasterstwa dwóch ostatnich lat. Mikroskopijny wirus mocno przeorał jego formę.

Dostępne jest 9% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
Nowy numer 2/2022 . Cena 3,99.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także