Nowy numer 18/2024 Archiwum

Pokój przez łzy

Na początku 2022 roku nie życzmy sobie „zdrowia, szczęścia, pomyślności” i innych rajów na ziemi. W kolejnym roku życzmy sobie… daru łez. Bez przepłakania starych-nowych grzechów, podziałów, konfliktów i wojen nic się nie zmieni w rodzinach, państwie, Kościele, na świecie.

To nie będzie tekst o rozdrapywaniu ran. Nie będzie też o rozpaczy. Ani o żadnych ckliwych wzruszeniach i tanim sentymentalizmie. Nie będzie o „dziejowej konieczności” użalania się nad stanem polskiej polityki, Kościoła i świata. To raczej skromny noworoczny koncert życzeń, z których największym jest dar autentycznych łez. Niekoniecznie widocznych. Ale na pewno takich, które poruszą wewnątrz płaczących wszystko. Łez, po których staje się nowe i bez których nowe stać się nie może. Ani w Kościele, ani w polityce, ani w życiu rodzinnym i osobistym.

Dostępne jest 12% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Jacek Dziedzina

Zastępca redaktora naczelnego

W „Gościu" od 2006 r. Studia z socjologii ukończył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował m.in. w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie. Laureat nagrody Grand Press 2011 w kategorii Publicystyka. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Libanu, Syrii, Izraela, Kosowa, USA, Cypru, Turcji, Irlandii, Mołdawii, Białorusi i innych. Publikował w „Do Rzeczy", „Rzeczpospolitej" („Plus Minus") i portalu Onet.pl. Autor książek, m.in. „Mocowałem się z Bogiem” (wywiad rzeka z ks. Henrykiem Bolczykiem) i „Psycholog w konfesjonale” (wywiad rzeka z ks. Markiem Dziewieckim). Prowadzi również własną działalność wydawniczą. Interesuje się historią najnowszą, stosunkami międzynarodowymi, teologią, literaturą faktu, filmem i muzyką liturgiczną. Obszary specjalizacji: analizy dotyczące Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, a także wywiady i publicystyka poświęcone życiu Kościoła na świecie i nowej ewangelizacji.

Kontakt:
jacek.dziedzina@gosc.pl
Więcej artykułów Jacka Dziedziny