Nowy numer 3/2022 Archiwum

Mieszkania do wynajęcia – jak wybrać najlepszą ofertę?

Zakup własnego lokalu mieszkalnego to rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością. Mimo to duża liczba osób decyduje się na wynajem mieszkania, zamiast kupować je na własność. Sprawdź, jak wybrać mieszkanie do wynajęcia!

Wynajem to alternatywa dla zakupu mieszkania, na którą decyduje się wiele osób. Takie rozwiązanie wiąże się z pewną niezależnością – wynajmując lokal mieszkalny nie musimy przywiązywać się na stałe do jednego miejsca. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania do wynajęcia.

Mieszkania do wynajęcia – zwróć uwagę na lokalizację

Jednym z najważniejszych czynników wyboru mieszkania do wynajęcia powinna być lokalizacja. Jest to bardzo indywidualna kwestia - jedna osoba będzie zadowolona z mieszkania w samym centrum Warszawy (np. okolice Rynku Nowego Miasta), a inna wybierze mieszkanie w otoczeniu zieleni, znajdujące się na obrzeżach miasta. Z pewnością warto jednak wybrać mieszkanie, które znajduje się w niedalekiej odległości od naszej pracy, szkoły czy uczelni. Dobrym rozwiązaniem jest również wynajęcie lokalu mieszkalnego w pobliżu sklepów spożywczych, apteki czy ośrodka zdrowia. 

Kawalerka, mieszkanie dwupokojowe, a może większa liczba pokoi?

Kolejną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, poszukując mieszkania do wynajęcia, jest jego metraż. Powierzchnia lokalu powinna być uzależniona od docelowej liczby mieszkańców, a także od indywidualnych preferencji i możliwości finansowych najemców. Dla singla odpowiednia będzie do wynajęcia kawalerka, jednak istnieją osoby, które cenią sobie komfort i preferują, gdy mieszkanie składa się z większej liczby pokoi. Z kolei rodzina z dziećmi może np. wybrać do wynajęcia dwupokojowy apartament lub przestronne mieszkanie o sporym metrażu. Oferty najmu mieszkań o zróżnicowanym metrażu znajdziesz w serwisie mieszkanie.pl.

Wynajem mieszkania a opłaty

Bardzo ważnym czynnikiem wyboru mieszkania do wynajęcia jest kwota miesięcznego czynszu najmu. Warto pamiętać, że zależy ona przede wszystkim od metrażu, standardu wykończenia i lokalizacji mieszkania. Przygotowane do wynajęcia przestronne i nowoczesne mieszkanie w centrum miasta będzie się wiązało z wyższymi opłatami niż niewielkie, skromnie urządzone dwupokojowe mieszkanie na obrzeżach. Warto także zwrócić uwagę na opłaty za media oraz wysokość kaucji, którą właściciel pobiera jako zabezpieczenie przed ewentualnym zniszczeniem nieruchomości. 

Wybór mieszkania do wynajęcia nie należy do najłatwiejszych zadań. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnej oferty najmu, warto zainteresować się takimi kwestiami jak lokalizacja, metraż wybranego lokalu oraz wysokość czynszu najmu. Oglądając mieszkanie, koniecznie zwróć uwagę na jego standard wykończenia.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy