GN 19/2022 Archiwum

MŚ 2022 - koszulki norweskiego klub orężem w walce o prawa człowieka w Katarze

Tromsoe IL, grający w najwyższej lidze piłkarskiej Norwegii, zaprezentował w poniedziałek nowe koszulki w formie wielkiego kodu QR. Po zrobieniu zdjęcia przez kibiców smartfony odsyłają ich do strony Amnesty International. To element walki o prawa człowieka w Katarze.

Na stronie Amnesty International opisane są nieludzkie warunki pracy zagranicznych robotników w Katarze, gdzie za rok odbędą się piłkarskie mistrzostwa świata.

"Nasze koszulki są narzędziem w walce o prawa człowieka w Katarze. Jesteśmy pierwszym klubem na świecie z taką akcją i poprzez przekaz medialny mamy nadzieję, że świat zwróci większą uwagę na sytuację w Katarze, gdzie przy budowie stadionów straciło już życie kilka tysięcy robotników" - powiedział prezes klubu Oeyvind Alapnes.

Przypomniał, że 26 lutego Tromsoe IL był pierwszym klubem, który otwarcie zaproponował bojkot mistrzostw świata. "jak widać mała kulka śnieżna z północy Europy staje się zoraz większa, z dyskusjami na forach międzynarodowych. Dlatego wykonaliśmy ponowny krok, ponieważ w tej sprawie nie moża milczeć" - wyjaśnił.

Akcja klubu jest w pełni wspierana przez norweską federację piłkarską.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze