Nowy numer 2/2022 Archiwum

Franciszek opuścił Cypr, zmierzając do Grecji

O godz. 9.34 czasu lokalnego samolot A 321 neo linii Aegean Airlines z Ojcem Świętym na pokładzie wystartował z lotniska w Larance na Cyprze zmierzając do stolicy Grecji – Aten. W ten sposób rozpoczął się drugi etap 35 pielgrzymki zagranicznej papieża Franciszka.

 Papież rozpoczął dzień dzisiejszy od odprawienia Mszy św. w nuncjaturze apostolskiej w Nikozji. Następnie pożegnał się z pracownikami przedstawicielstwa Stolicy Apostolskiej, jej dobrodziejami i przyjaciółmi. O godz. 8.15 czasu lokalnego (w Polsce była godzina 7.15) samochód z Ojcem Świętym wyruszył z Nikozji na międzynarodowy port lotniczy w Larance. Tam przy wejściu do salonu VIP powitał go prezydent Republiki Nikos Anastasiadis, gdzie następnie odbyło się spotkanie prywatne. Hołd papieżowi oddała gwardia honorowa. Nastąpiło pożegnanie delegacji obydwu stron, a Ojciec Święty wszedł jako ostatni na pokład samolotu A 321 neo linii Aegean Airlines. Przelot z Laranki do Aten planowany jest na około 1,5 godziny, gdzie papieski samolot ma przybyć o godz. 11.10 (10.10 czasu polskiego). Po oficjalnym powitaniu na międzynarodowym lotnisku w Atenach Franciszek uda się do pałacu prezydenckiego, gdzie złoży wizytę kurtuazyjną pani prezydent Grecji, Ekaterini Sakielaropulu, spotka się też oddzielnie z premierem, Kiriakosem Mitsotakiswem. O godz. 12.45 (11.45 czasu polskiego) planowane jest spotkanie z władzami, społeczeństwem obywatelskim i korpusem dyplomatycznym w Pałacu Prezydenckim w Atenach, gdzie będą miały miejsce przemówienia oficjalne.

Po południu papież spotka się z prawosławnym arcybiskupem Aten i całej Grecji, Hieronimem II i jego współpracownikami, a następnie z biskupami katolickimi, kapłanami, zakonnikami i zakonnicami, seminarzystami i katechetami w katedrze pw. św. Dionizego w Atenach. Ostatnim, prywatnym punktem dnia dzisiejszego będzie spotkanie z członkami Towarzystwa Jezusowego w Nuncjaturze Apostolskiej w Atenach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy