GN 19/2022 Archiwum

Jakie jest moje miejsce w Kościele? Ankieta Gosc.pl

„Kościół – moje miejsce”. Kilkanaście osób – świeckich i duchownych – odpowiada na pięć pytań o Kościół, który znaleźli, pokochali, w którym żyją i którym żyją.

Dziwią się ludzie z zewnątrz: Dlaczego wy wciąż tu jesteście? Czemu nie opuszczacie tego miejsca, o którym już tyle złych rzeczy powiedziano i w którym tyle zła się wydarzyło? Nie rozumieją, że każdy, kto spotkał w Kościele żyjącego Chrystusa, pozostaje w nim ze względu na Zbawiciela. Nic i nikt nie jest w stanie oderwać nas od Kościoła, skoro jest w nim Jezus. A jest i będzie, bo to obiecał. On też jest jedynym powodem, żebyśmy w Kościele byli. Nie ma innego. Dziś widzimy to wyraźniej, gdy opadają maski, gdy upadają autorytety, oczyszczają się motywacje i pryskają nadzieje pokładane w człowieku.

W trakcie tegorocznego Adwentu zaprosiliśmy kilkanaście osób – świeckich i duchownych – zaangażowanych w Kościele do wzięcia udziału w ankiecie Gosc.pl. Odpowiadają na pięć pytań o Kościół, który znaleźli, pokochali, w którym żyją i którym żyją.

Kolejne odpowiedzi publikujemy w każdy poniedziałek, środę i piątek, począwszy od dziś aż do Wigilii Bożego Narodzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL