Nowy numer 20/2022 Archiwum

Czekając na Obecnego… – Adwent z gosc.pl

Wkraczamy w Adwent – czas, w którym Kościół wzywa nas do czekania. Na portalu gosc.pl przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, które pomogą dobrze wykorzystać nadchodzące dni.

Chyba nikt nie lubi czekać… Poczucie frustracji, rozdrażnienia, zmarnowanego czasu, wyobrażenia, ile zdołalibyśmy zrobić, gdyby tylko sytuacja nie zmusiła nas do oczekiwania… Korek w drodze do domu, kolejka do lekarza, upragnione wakacje, przyjście na świat dziecka… Czekanie oznacza bezsilność – nieustannie działający na najwyższych obrotach człowiek zderza się ze ścianą. Nic nie może zrobić – pozostaje… czekać. 

Tymczasem na początek roku liturgicznego Kościół zaprasza nas do czekania. Czekamy na dni, kiedy wspominamy Narodzenie Chrystusa, ale przede wszystkim czekamy na Jego powtórne przyjście. Możemy na to czekanie spojrzeć jak na złą konieczność, nerwowo spoglądając w kalendarz i popychając wzrokiem wskazówki zegara. Możemy też przyjąć je jako prezent – podarowane nam chwile, które możemy wypełnić dobrem.

W „Gościu Niedzielnym” i na portalu gosc.pl przygotowaliśmy treści, które poprowadzą nas w czasie oczekiwania na Tego, Który jest, i Który był i Który przychodzi (Ap 1,4). Mamy dla Was kilka propozycji:

 • Z księdzem Rafałem Bogackim przyjrzymy się tytułom mesjańskim, które znajdujemy w dziewiątym rozdziale księgi Izajasza. Co oznaczają sformułowania: Książę Pokoju, Przedziwny Doradca, Odwieczny Ojciec, Bóg Mocny? Na początek zobaczymy, że radość proroka, któremu objawiony został Książę Pokoju, zapowiada radość całego Ludu Bożego uszczęśliwionego obecnością Pana. 
  Kolejne odcinki w sobotnie wieczory.
 • Z księdzem Adamem Pawlaszczykiem wyruszymy do szkoły modlitwy – oprócz odkrywania, czym jest modlitwa, sięgniemy też po różne jej formy.
  W każdą niedzielę pojawi się kolejna lekcja i zaproszenie do konkretnej modlitwy - na początek pierwszego tygodnia Adwentu litania do Księcia Pokoju. 
 • Z zaproszonymi gośćmi – świeckimi i duchownymi – będziemy szukać swojego miejsca w Kościele. 
  W każdy poniedziałek, środę i piątek publikujemy odpowiedzi na naszą ankietę: „Kościół – moje miejsce”.
   
 • Z naszymi czytelnikami wołać do Pana będziemy za wspólnoty, które poprosiły nas o modlitwę. 
  Dołącz do naszej akcji: Wybierz losowo wspólnotę i zabierz ją na modlitwę w adwentowym czasie.
   
 • Ze wszystkimi, którzy chcą pogłębić swoją wiarę, rozpoczniemy „Roboty Duchowe”. 
  Polecamy nasze nowe profile na Facebooku i Instagramie - ruszamy już w poniedziałek!

Wierzymy, że przygotowane przez nas propozycje pozwolą Wam doświadczyć obecności Tego, na którego ponowne przyjście czekamy, a który JEST!

Czekając na Obecnego… – Adwent z gosc.pl  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL