Nowy numer 47/2021 Archiwum

Estonia: Zakończono stawianie zasieków z drutu kolczastego w przygranicznym mieście Narwa

W Estonii służby zakończyły stawianie zasieków z drutu kolczastego w mieście Narwa przy granicy z Rosją - poinformowała we wtorek wieczorem telewizja publiczna ERR. Prace na całej estońsko-rosyjskiej granicy mają się zakończyć w środę.

Prace w celu zabezpieczenia estońsko-rosyjskiej granicy w dolinie rzeki Kuivajoe w okolicy Narwy zostały zakończone we wtorek. Wzięło w nich udział około 80 osób, w tym personel estońskich sił obronnych i ochotnicy z Ligi Obrony Kaitseliit oraz pracownicy policji i straży granicznej (PPA).

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego doświadczenia. Jest jasne, że rezerwiści, członkowie Kaitseliitu i wszystkie jednostki wspierające dały z siebie wszystko. Bazując na tym doświadczeniu, będziemy w stanie przeprowadzić podobne działania jeszcze szybciej i sprawniej w przyszłości" - przekazał Urmas Elmi, kierownik biura straży granicznej prowincji wschodniej PPA, w wypowiedzi dla estońskiej telewizji publicznej. Dodał, że była to pierwsza tak duża operacja, w której wspólnie uczestniczyły grupy ochotników, wojska, straży granicznej i policji. Jak ocenił, granica wschodnia w dolinie Kuivajoe jest zabezpieczona lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Dowódca plutonu inżynieryjnego kapitan Karmo Saar powiedział, że nowo postawiony drut kolczasty pomoże w zapobieganiu nielegalnemu przekraczaniu granicy i wzmocni bezpieczeństwo kraju.

Prace w celu umocnienia drutem kolczastym wschodniej granicy w Narwie rozpoczęły się w sobotę rano.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama