Nowy numer 47/2021 Archiwum

Marszałek Sejmu zaprosiła na środę szefów klubów na rozmowę ws. projektu weryfikacji szczepień

Jest już odpowiedź Lewicy i PSL.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała w poniedziałek, że zaprosiła na środę , na godz. 12 szefów klubów i kół parlamentarnych na rozmowę ws. wyjścia ponad podziałami z projektem dot. weryfikacji szczepień pracowników.

Witek powiedziała na konferencji w Sejmie, że ostatnio nasiliła się - jej zdaniem nieuzasadniona - krytyka rządu za działania w obliczu kolejnej fali epidemii COVID-19. Zaznaczyła też, że według ekspertów szczyt zachorowań ma nastąpić na przełomie listopada i grudnia.

Marszałek Sejmu mówiła też, że nasiliła się krytyka wobec projektu ustawy posłów PiS, który ma umożliwić sprawdzenie przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony. "Ten projekt oczywiście do laski marszałkowskiej nie wpłynął, on został ogłoszony, ale natychmiast został potężnie skrytykowany" - powiedziała Witek.

Dodała, że posłowie mogą wyjść z inicjatywą poselską ponad podziałami jako parlamentarzyści. "Dlatego postanowiłam na środę, na godz. 12 zaprosić wszystkich przewodniczących klubów i kół parlamentarnych, które są w Sejmie - przed chwileczką takie zaproszenia podpisałam i zostały do przewodniczących skierowane - i chcę zobaczyć, czy jest dobra wola, czy są inne pomysły" - powiedziała Witek.

- Lewica weźmie udział w spotkaniu klubów w sprawie projektu dotyczącego weryfikacji szczepień pracowników; trzeba rozmawiać o wprowadzeniu restrykcji dla osób niezaszczepionych i strategii antycovidowej - powiedział w poniedziałek PAP szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

- Weźmiemy udział w środowym spotkaniu zaproponowanym przez marszałek Sejmu, bo dla nas jest to sprawa priorytetowa; od początku epidemii proponowaliśmy, by osoby zaszczepione nie podlegały żadnym restrykcjom i z tym na to spotkanie przyjdziemy  - podkreślił rzecznik PSL Miłosz Motyka.

Swoją obecność pod pewnymi warunkami zapowiedzieli też przedstawiciele KO:
- Przedstawiciele KO będą na spotkaniu u marszałek Sejmu Elżbiety Witek w sprawie projektu dotyczącego weryfikacji szczepień, ale oczekują, że będą tam też reprezentanci Rady Medycznej przy premierze, którzy przedstawią swoje rekomendacje - poinformował szef klubu KO Borys Budka.

- Konfederacja zawsze bierze udział w tego typu spotkaniach, ale nasze stanowisko jest jasne: ani kroku wstecz w tej sprawie - powiedzieli PAP posłowie koła Konfederacji, pytani o zaproszenie marszałek Sejmu Elżbiety Witek na spotkanie.

Także Porozumienie weźmie udział w rozmowach u marszałek Sejmu Elżbiety Witek w sprawie projektu ustawy dotyczącego szczepień pracowników - poinformował rzecznik koła Porozumienia. W spotkaniu wezmą też prawdopodobnie udział posłowie Polski 2050.

 

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama