Nowy numer 48/2023 Archiwum

Bohaterka, która nie mówi

Ta uboga wdowa wrzuciła więcej niż wszyscy inni. Łk 21,3

Łk 21, 1-4

Gdy Jezus podniósł oczy, zobaczył, jak bogaci wrzucali swe ofiary do skarbony. Zobaczył też, jak pewna uboga wdowa wrzuciła tam dwa pieniążki, i rzekł:

«Prawdziwie, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła więcej niż wszyscy inni. Wszyscy bowiem wrzucali na ofiarę Bogu z tego, co im zbywało; ta zaś z niedostatku swego wrzuciła wszystko, co miała na utrzymanie».

Ta uboga wdowa wrzuciła więcej niż wszyscy inni. Łk 21,3

Ewangelia z komentarzem. Bohaterka, która nie mówi
Gość Niedzielny

O naszej miłości mówią fakty, a nie intensywność odczuć czy piękne słowa. Można bowiem powiedzieć wiele, obiecać wszystko, przeżywać różne stany emocjonalne, ale bez konkretnych czynów pozostaje to wszystko puste. Bohaterka dzisiejszej Ewangelii nie mówi, nie deklaruje ani nie obiecuje, po prostu wrzuca do skarbony dwa pieniążki. Ten zwykły gest, ta skromna ofiara przemawia bardziej za jej oddaniem i miłością niż jakiekolwiek słowa. Jezus widzi i potrafi odpowiednio zinterpretować zewnętrzne gesty, bo jednocześnie patrzy w serce. Nie umyka Jego uwadze nawet to najmniejsze dobro, które czasem bywa tak pomijane i niezauważane przez innych.

Ewangelię z komentarzem znajdziesz również na naszym kanale SPOTIFY. Obserwuj, by niczego nie przegapić.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy