Nowy numer 38/2023 Archiwum

IV edycja Górskiego Biegu Frassatiego już 11 czerwca 2022

Rejestracja na rozgrywane w Krainie Beskidzkich Jezior zawody będzie otwarta od 17 stycznia.

To będzie już czwarta edycja naszego górskiego półmaratonu, którego patronem jest bł. Pier Giorgio Frassati. W pierwszych trzech, pomimo trudności związanych z pandemią, z liczącą 21,8 km trasą zmierzyło się około 800 biegaczek i biegaczy. Wśród nich byli najlepsi polscy biegacze i biegaczki górskie, sportowcy amatorzy, osoby dopiero wkraczające w dorosłość i doświadczeni biegacze liczący już ponad 70 wiosen. Osoby świeckie, ale też siostry zakonne, zakonnicy i księża. Dwukrotnie na naszej trasie rozegrano też Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w Biegach Górskich i tak będzie też w tym roku.

Rekordzistami trasy są Marcin Kubica i Urszula Paprocka. Oboje swoje rekordowe czasy wywalczyli w wyjątkowo trudnych, upalnych warunkach - Marcin w 2019 r., a Ula w 2021. Jednak Górski Bieg Frassatiego to nie tylko rywalizacja sportowa, ale przede wszystkim dobra zabawa i możliwość aktywnego spędzenia czasu w świetnej, rodzinnej atmosferze. Ten niezwykły klimat imprezy z metą nad samym brzegiem jeziora Międzybrodzkiego docenili uczestnicy biegu głosując na naszą imprezę w plebiscycie portalu biegigorskie.pl na najlepsze biegi górskie w Polsce. Górski Bieg Frassatiego zdobył w tym głosowaniu aż trzy statuetki Złotych Kozic.

W nadchodzącym sezonie Górski Bieg Frassatiego odbędzie się na tej samej trasie, w Międzybrodziu Bialskim, 11 czerwca 2022 r. Zapisy zostaną otwarte 17 stycznia o 20:00. Na przełomie grudnia i stycznia opublikujemy regulamin tegorocznej edycji. Na biegaczy czekać będzie 400 pakietów startowych. 

Górski Bieg Frassatiego 2021
Górski Bieg Frassatiego
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast