Nowy numer 48/2021 Archiwum

Trzy Dni Ciemności - prawda, czy złudzenie?

"Trzy Dni Ciemności" to coraz częściej pojawiający się temat wśród katolików. Zwolennicy tej teorii powołują się na teksty bł. Anny Marii Taigi, św. o. Pio i św. Faustyny Kowalskiej. Czy naprawdę mówią oni o tego typu wydarzeniu?


- "Trzy Dni Ciemności" - czyli zapowiedź pewnego krótkiego okresu mającego nastąpić przed ponownym przyjściem Jezusa - Paruzją - wyjątkowego czasu, w którym miałyby być, a możliwe że i odkryte sumienia przed ludźmi albo przynajmniej byłby to czas na nawrócenie. To częsty temat, który wraca wśród niektórych objawień prywatnych i wydaje mi się, że zdobywa coraz większą popularność. Coraz więcej autorów, kapłanów powołuje się na rzekome wydarzenia, które miałyby nastąpić  - zwraca uwagę o. Wit Chlondowski. 

Jaka jest prawda? Przyjrzyjmy się czy te "trzy dni ciemności" zapowiadane  są faktycznie zapowiadane przez Boże Słowo, świętych czy są raczej jedną z wielu lękowych zapowiedzi, które mówią, że coś ma nastąpić i trzeba się przygotować w jakiś cudowny sposób mając olej, mając jakiś poświęcony obraz i wodę święconą. Przyjrzyjmy się temu dokładnie - zaprasza o. Wit. 

Trzy Dni Ciemności - prawda, czy złudzenie?
Wit Chlondowski
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama