Nowy numer 42/2021 Archiwum

Paluchy z parmezanem

Lubię drobne przekąski, które można wykorzystać na wiele sposobów. Zazwyczaj są uniwersalnymi dodatkami do dań serwowanych przy różnych okazjach, łatwymi do wykonania, a możliwości modyfikacji smaku jest wiele i zależą tylko od naszej wyobraźni i przypraw, które akurat mamy w kuchni.

Drożdżowe paluchy z parmezanem (we Włoszech znane jako grissini) należą do tego rodzaju dodatków. Można je doprawić rozmarynem, płatkami papryki czy suszonymi pomidorami z czosnkiem, a także sezamem lub czarnuszką. Z jednej porcji ciasta możemy upiec paluchy w kilku wariantach – a to jeszcze nie koniec. Są świetnym dodatkiem do kremowych zup, sałatek z grillowanym mięsem, past warzywnych, dipów i sosów (np. serowego). Można owijać je szynką parmeńską czy cienko pokrojonym chudym boczkiem. Są idealną przekąską na kolację czy seans filmowy z przyjaciółmi. Przechowywane w szczelnym naczyniu potrafią zachować świeżość nawet do trzech tygodni.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
GN 41/2021 . Cena 3,99.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Leszczyńska-Rożek

Redaktorka działu „4 strony kobiety"

Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożycielka Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa, w którym koordynowała projekty „Cztery żywioły" (cykl zajęć dla dzieci w gorszej sytuacji materialno-rodzinnej), wystawę fotografii naukowej „Mikro-Makro. Skale wszechświata" i cykliczne spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w Katowicach. Autorka tekstów w miesięczniku „Mały Gość Niedzielny". Od 2018 r. w „Gościu Niedzielnym" prowadzi dział Cztery Strony Kobiety. Mama bliźniąt i żona Tomasza. Gra na skrzypcach w zespole Dobre Ludzie. Żegluje, eksperymentuje w kuchni, a od czasu do czasu wyrusza do dalekich krajów (m.in. Uganda, Islandia i Indie), by poznawać nowych ludzi, smaki, zapachy i miejsca.

Kontakt:
Więcej artykułów Anny Leszczyńskiej-Rożek

Zobacz także