Nowy numer 42/2021 Archiwum

Supernaukowcy

Swoimi odkryciami zmienili świat, a jednak ciągle pozostają u nas nieznani. Projektem „Akademia Superbohaterów”, prezentującym wybitnych polskich naukowców w formie atrakcyjnej dla młodego odbiorcy, Tomasz Rożek wypełnia lukę w naszej edukacji.

Kto z nas nie chciał w dzieciństwie poczuć się choć przez chwilę jak superbohater? Kto nie chciał mieć supermocy, dzięki którym mógłby pomagać innym w rozwiązywaniu życiowych problemów? Niegasnąca popularność serii o Supermanie, Spidermanie czy Batmanie dowodzi, że ta wizja jest atrakcyjna dla młodych odbiorców w kolejnych już pokoleniach. Nic więc dziwnego, że Tomasz Rożek postanowił ją wykorzystać w dziedzinie, którą zajmuje się od lat: popularyzacji świata nauki. W stworzonym przez niego projekcie „Akademia Superbohaterów” supermoce mają polscy naukowcy, których wynalazki zmieniły życie ludzi na całym świecie. Inicjatywa jest tym cenniejsza, że świadomość dorobku tych osób pozostaje w naszym społeczeństwie bliska zeru.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
GN 41/2021 . Cena 3,99.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Szymon Babuchowski

Kierownik działu „Kultura”

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Przez cztery lata pracował jako nauczyciel języka polskiego, w „Gościu” jest od 2004 roku. Poeta, autor pięciu tomów wierszy. Dwa ostatnie były nominowane do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego, a „Jak daleko” został dodatkowo uhonorowany Orfeuszem Czytelników. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba, stypendysta Fundacji Grazella im. Anny Siemieńskiej. Tłumaczony na język hiszpański, francuski, serbski, chorwacki, czarnogórski, czeski i słoweński. W latach 2008-2016 prowadził dział poetycki w magazynie „44/ Czterdzieści i Cztery”. Wraz z zespołem Dobre Ludzie nagrał płyty: Łagodne przejście (2015) i Dalej (2019). Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.

Kontakt:
szymon.babuchowski@gosc.pl
Więcej artykułów Szymona Babuchowskiego

 

Zobacz także