GN 37/2021 Archiwum

ONZ ostrzega przed kryzysem głodu w 23 regionach świata

ONZ-owska Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa FAO i Światowy Program Żywnościowy WFP ostrzegają przed rozszerzającym się w 23 regionach świata kryzysem głodu. Organizacje podkreśliły 30 lipca w Rzymie, że pandemia koronawirusa zaostrzyła sytuację zwłaszcza w Afganistanie, Etiopii, Czadzie, a także na Haiti czy w Korei Północnej.

Głównymi przyczynami krytycznej sytuacji w zaopatrzeniu są konflikty, ekstremalne zjawiska atmosferyczne, jak susze czy powodzie oraz załamanie gospodarcze spowodowane pandemią COVID-19. Ponadto pracę przedstawicieli ONZ utrudniają przeszkody biurokratyczne oraz brak wsparcia finansowego.

Już wcześniej FAO i WFP ostrzegały, że dodatkowo 41 milionów ludzi na świecie będzie zagrożonych dotkliwym głodem, o ile niezbędna pomoc nie dotrze do nich w porę. Sytuacja drastycznie się pogorszyła na przełomie lat 2019 i 2020.

„Obok zapewnienia środków żywnościowych musimy uczynić wszystko, aby ożywić produkcję żywności tak, aby rodziny i wspólnoty mogły się same zaopatrywać, zaapelował dyrektor generalny FAO Qu Dongyu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze