Nowy numer 49/2023 Archiwum

Faszerowane pomidory

O tej porze roku są dojrzałe, smaczne i aromatyczne. W zależności od odmiany mogą być bardziej mięsiste w środku lub wodniste, z dużą ilością pestek.

Można je wykorzystywać na wiele sposobów – smaczne są nie tylko na surowo, w sałatce, lecz także jako przetwory – sosy, domowe keczupy i inne. Zapiekane w piekarniku z farszem będą ciekawą przekąską podczas kolacji z przyjaciółmi lub dodatkiem do dania obiadowego. Taki farsz można też wykorzystać do nadziewania papryki czy pieczarkowych kapeluszy.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Leszczyńska-Rożek

Redaktorka działu „4 strony kobiety"

Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożycielka Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa, w którym koordynowała projekty „Cztery żywioły" (cykl zajęć dla dzieci w gorszej sytuacji materialno-rodzinnej), wystawę fotografii naukowej „Mikro-Makro. Skale wszechświata" i cykliczne spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w Katowicach. Autorka tekstów w miesięczniku „Mały Gość Niedzielny". Od 2018 r. w „Gościu Niedzielnym" prowadzi dział Cztery Strony Kobiety. Mama bliźniąt i żona Tomasza. Gra na skrzypcach w zespole Dobre Ludzie. Żegluje, eksperymentuje w kuchni, a od czasu do czasu wyrusza do dalekich krajów (m.in. Uganda, Islandia i Indie), by poznawać nowych ludzi, smaki, zapachy i miejsca.

Kontakt:
Więcej artykułów Anny Leszczyńskiej-Rożek