Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Wioślarstwo - dwie polskie osady awansowały do finałowych wyścigów igrzysk olimpijskich w Tokio

Dwie polskie wioślarskie osady, męska i żeńska czwórka podwójna, awansowały w piątek do finałowych wyścigów igrzysk olimpijskich w Tokio. W półfinale jest natomiast męska dwójka podwójna.

Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański swój wyścig wygrali. O 0,03 s wyprzedzili Włochów, którzy także uzyskali bezpośredni awans do finału. O medale biało-czerwoni będą rywalizowali we wtorek o godzinie 2.58 czasu polskiego.

Podczas mistrzostw świata w 2019 roku w Ottensheim Czaja, Chabel, Pośnik i Barański wywalczyli srebrny medal. Ulegli jedynie Holendrom, którzy i tym razem będą bardzo groźni. "Pomarańczowi" wygrali drugi przedbieg i także są już w finale.

Natomiast Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann były o 4,3 s wolniejsze od Chinek. Finał zaplanowano także na wtorek, na godzinę 3.10.

Polki to także aktualne wicemistrzynie świata, a na austriackim akwenie przegrały tylko z Chinkami.

Polska dwójka podwójna wygrała swój przedbieg. Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski o 0,02 s wyprzedzili Szwajcarów. Półfinałową rywalizację w tej konkurencji zaplanowano na poniedziałek.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama