GN 37/2021 Archiwum

Chorwacja. Tam, gdzie niebo jest bardziej błękitne

Jaki napój kochają Chorwaci? Gdzie budowano ulice "na osła"? Czy trzeba się obrażać, gdy Chorwat powie do nas: "frajer"? Odpowiedzi na te i inne pytania zna Paulina Kovačević, przewodnik po Dubrowniku i Południowej Dalmacji. Posłuchajcie!


W każdy wakacyjny czwartek podróżujemy do miejsc dalekich i bliskich.

Według różnych raportów wynika, że Polacy ciągle są jednymi z głównych turystów przybywających do Chorwacji w ogóle. Dlaczego tak jest? Co nas łączy? Czy nie znudziliśmy się Chorwatom? Co na ten temat mówi przewodnik bez granic? I o tym, że nie obrażamy się za określenie frajer!

Do czego łatwo przyzwyczaić się w Chorwacji? Co potrafi irytować? Jakie dwie opcje mamy do wyboru, gdy chcemy żyć w Chorwacji? I gdzie powinniśmy zacząć zwiedzanie Dubrownika?

Dlaczego warto wybrać się do Dubrownika w tym roku? „Zeszły rok i ten sezon to są najlepsze momenty, by poznać ten prawdziwy Dubrownik.” - zwraca uwagę Kovačević. Przez dłuższy czas problemem były tłumy, z czym nie potrafiły poradzić sobie władze miasta, poradziła sobie niestety pandemia, ale Dubrownik nie zamarł zupełnie. „On naprawdę jest żywy w tej chwili. […] Starówka to nie jest skansen, ona cały czas żyje. […] Na głównym placu są regularne rozgrywki piłkarskie”. Dubrownik to także mury. Jak się je zwiedza? Posłuchajcie koniecznie!

Z którego miejsca Dubrownika można zrobić najlepsze zdjęcie? Okazuje się, że są dwa takie punkty. Co jeszcze warto zwiedzić w okolicach Dubrownika? Gdzie jeszcze można dobrze wypocząć? Czym jest "chorwacka Toskania"?

Jak się jeździ po Chorwacji? Z czym powinni liczyć się kierowcy? I dlaczego Chorwaci trąbią, gdy się mijają na drodze?

Co w tej chwili jest obowiązkowe w Chorwacji, gdy zamierzamy wybrać się na wakacje? Sytuacja jest dynamiczna i co dwa tygodnie można spodziewać się, jakiś zmian. Posłuchajcie, jak dokładnie wygląda procedura, kto jest zwolniony z kwarantanny? Gdzie szukać noclegu? Który miesiąc jest najlepszy na przyjazd do Chorwacji?

Posłuchaj innych audycji Magazynu podróżniczego „Świat jest piękny” w Radiu eM

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama