Nowy numer 30/2021 Archiwum

Subiektywny przegląd tygodnia

Wydanie #52. Zapraszam do lektury: Wojciech Teister

Lato, przynajmniej to kalendarzowe, zbliża się wielkimi krokami. Za nami pierwszy w tym roku upalny tydzień. Gorąco było zresztą tym czasie nie tylko w pogodzie, cały mijający tydzień obfitował w istotne wydarzenia.

Jedną z tych, które warto wymienić w pierwszej kolejności jest decyzja polskich biskupów dotycząca zniesienia dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych od niedzieli 20 czerwca. To jeden z wniosków z zebrania Konferencji Episkopatu Polski, która 11 i 12 czerwca odbyła się w Kalwarii Zebrzydowskiej. W czasie tego samego spotkania hierarchowie po 100 latach odnowili akt zawierzenia Polski Sercu Jezusowemu.

Zniesienie dyspensy od niedzielnej Mszy Świętej jest bezpośrednim następstwem poprawy sytuacji epidemicznej i kolejnego łagodzenia obowiązujących w Polsce restrykcji. Jedną z zapowiedzianych przez rząd zmian jest poluzowanie limitów wiernych w kościołach. O tej i innych zmianach przeczytasz TUTAJ.

Jedną z najgorętszych wiadomości ostatnim czasie była złożona przez kard. Marxa na ręce papieża rezygnacja ze sprawowania funkcji ordynariusza Monachium i Fryzyngi. W tym tygodniu do tej sprawy odniósł się Franciszek.

Aby przeczytać ten tekst w całości, Możesz też otrzymywać w każdą niedzielę Subiektywny przegląd tygodnia na swoją skrzynkę mailową, jeśli zamówisz "Subiektywny newsletter".

Dostępne jest 28% treści. Chcesz więcej? Aby uzyskać dostęp do pełnej treści wystarczy .
Jeżeli nie masz jeszcze konta - zapraszamy do darmowej rejestracji.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama