Nowy numer 24/2021 Archiwum

"Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw"

Z cyklu: Jaki film warto obejrzeć?

"Szybkich i wściekłych" znam właściwie tylko z tytułu, żadnej części nie widziałam. Do tego spin-offu (reż. David Leitch) akurat przekonał mnie brat i muszę przyznać, że jest całkiem zabawny i trzyma w napięciu. Jasne niektóre żarty, jak dla mnie są po prostu głupie i spokojnie można by je wyciąć lub zmienić, ale film ogląda się całkiem dobrze, są sceny, przy których można się pośmiać, do tego mamy świetną muzykę i do końca kibicujemy bohaterom. 

Luke Hobbs (Dwayne Johnson) i Deckard Shaw (Jason Statham) zostają zmuszeni do współpracy, co nie ukrywajmy zupełnie im nie pasuje, nie mają najmniejszej ochoty na wspólną misję, bo zwyczajnie się nie lubią. Jeden na drugiego działa jak płachta na byka, co kończy się nagminnym przegadywaniem. Sytuacja się zmienia, gdy nosicielką super niebezpiecznego wirusa okazuje się być siostra Shawa. W dodatku zostaje oskarżona o zabicie swoich kolegów z MI6, podczas próby przechwycenia przesyłki z wirusem. Hattie (Vanessa Kirby) wpada w oko Hobbsowi, a Shaw nie zamierza zostawić siostry samej. Jako dzieci byli nierozłączni, nawet ich mama Magdalene (Helen Mirren, genialna w swojej roli), która nota bene siedzi w więzieniu, ma nadzieję, że zobaczy rodzeństwo znowu w dobrej komitywie.

Pomagając Hattie Luke i Deckard zostają uznani za przestępców. Ich przeciwnik jest niezwykle niebezpieczny i ma dostęp do najnowszej technologii. To organizacja Eteon, która "wskrzesiła" byłego kumpla Shawa robiąc z niego maszynę do zabijania. Brixton (Idris Elba) depcze im po piętach i nie zamierza odpuścić. Wydobycie wirusa z Hattie jest bardziej skomplikowane niż można by przypuszczać. Jeśli się nie uda, będzie musiała zginąć. Trójka podejmuje ryzykowną akcję udania się do bazy Eteon. Przy okazji jest kilka zabawnych momentów. Ostatecznie rodzeństwo wraz z Hobbsem ląduje w Samoa. Tam znajduje się jego rodzinny dom, do którego nie zaglądał od lat. Rodzina choć nie jest zachwycona jego powrotem z początku i jego kłopotami, postanawia mu pomoc. 

Film jest lekki, akcja szybka, a momentami naprawdę zabawny. Coś dla fanów filmów akcji i komedii.

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw - Official Trailer [HD]
The Fast Saga

 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama