Nowy numer 24/2021 Archiwum

Festiwal „Chrześcijańskie Granie” – poznaj nowe twarze na muzycznej scenie chrześcijan

W 10. edycji Festiwalu „Chrześcijańskie Granie” wystąpią zespoły Półpiętro, Jedno, Semeion oraz Monika Giergiel Music. Całość poprowadzą dziennikarze „Gościa” i Radia eM – Marcin Jakimowicz i Grzegorz Bociański, autorzy audycji „Z górnej półki” (107,6 FM, czwartek, 19.00). Transmisja festiwalu dziś, 26 maja o godz. 20.


– Staraliśmy się wybrać zespoły, które już osiągnęły pewien poziom – mówi Michał Guzek, pomysłodawca Festiwalu. – Jednocześnie tak się składa, że nasi tegoroczni wykonawcy reprezentują różnorodne nurty muzyczne: od rocka, gospel czy popu po staropolską poezję śpiewaną – dodaje.

W Jury tegorocznego koncertu zasiądą: Adam Guzdek m.in. twórca i dyrektor koncertu „Bądź jak Jezus” czy „Betlejem w Polsce”, Adam Batruch, producent muzyczny z Białegostoku oraz Szymon Babuchowski, poeta, dziennikarz „Gościa Niedzielnego” i lider zespołu „Dobre Ludzie”. Festiwal poprowadzą: Grzegorz Bociański (Radio Em, Katolika Front) Marcin Jakimowicz („Gość Niedzielny”).

Wydarzenie będzie dostępne w Internecie na portalu www.1on.pl 26 maja, w święto św. Filipa Neri, patrona Fundacji „Chrześcijańskie Granie” oraz w Dzień Matki. Same zostały nagrane wcześniej w chorzowskim studiu Adama Guzdka w Parku Śląskim. Nadal trwa akcja zbierania funduszy na wydarzenie na: zrzutka.pl.

Festiwal „Chrześcijańskie Granie” organizowany jest od 10 lat przez Fundację i sklep pod tą samą marką. Celem projektu jest Ewangelizacja oraz promocja młodych, dobrze zapowiadających się wykonawców z nurtu muzyki CCM.  Wśród dotychczasowych laureatów Festiwalu są m.in.: zespół Love.Story z Magdaleną Frączek, StronaB, Soudarion, Muode Koty, Let Him Run czy Iwona Janicka.

Festiwal „Chrześcijańskie Granie” – poznaj nowe twarze na muzycznej scenie chrześcijan  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama