Nowy numer 32/2022 Archiwum

W sanktuarium w Fatimie rozpoczęły się obchody rocznicowe objawień maryjnych

W Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, w środkowej Portugalii, rozpoczęły się w środę wieczorem uroczystości 104. rocznicy objawień maryjnych. W trakcie obchodów portugalscy duchowni uczestniczący w modlitwie przypomnieli o 40. rocznicy rzymskiego zamachu na Jana Pawła II, silnie związanego z tym miejscem kultu.

Także Radio Renascenca, transmitujące uroczystości z Fatimy, przypomniało, że w efekcie zamachu, który polski papież przeżył, Jan Paweł II mocno związał się z tym portugalskim sanktuarium i przesłaniem płynącym z tego miejsca.

Rozgłośnia odnotowała, że cudowne ocalenie Karola Wojtyły miało miejsce właśnie w dniu zadedykowanym przez Kościół Matce Boskiej Fatimskiej.

Przewodzący uroczystościom w Fatimie, które zakończą się w czwartek po południu portugalski kardynał Jose Tolentino Mendonca, wskazał na trudne okoliczności, w jakich organizowane są tegoroczne obchody. Przypomniał, że z powodu restrykcji sanitarnych na głównym placu sanktuarium przebywać może jednocześnie tylko 7500 osób.

Kard. Mendonca wezwał wiernych, aby "w trudnym okresie pandemii zachowali łączność z Bogiem", a także próbowali "odmienić swoje serca".

Podczas wieczornej modlitwy w środę w Kapliczce Objawień odmówiony zostanie różaniec, a także odbędzie się msza św., po której nastąpi kilkugodzinne czuwanie modlitewne.

Czytaj także:  Pytania pozostały

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama