Nowy numer 25/2021 Archiwum

Ukradziono wózki zawodników reprezentacji Włoch

Zniknęła furgonetka, w której znajdowały się wózki inwalidzkie zespołu Powerchair - włoskiej drużyny narodowej w piłce nożnej - mającego brać udział w obozie szkoleniowym w Jesolo od 13 do 16 maja.

A zdarzyło się to we wtorek rano, dzień przed zgrupowaniem, w apulijskim Trani, gdzie mieszkają reprezentanci Błękitnych. "W nocy grupa nieznanych sprawców ukradła samochód należący do Oltre Sport, którym miała podróżować część delegacji zaangażowanej w zgrupowanie organizowane przez Włoską Federację Paraolimpijską Powerchair Sport. W furgonetce znajdowały się także wózki inwalidzkie i sprzęt niezbędny do uprawiania sportu" - relacjonuje Jacopo Storni w "Corriere della Sera".

To miało być pierwsze zgrupowanie po zniesieniu obostrzeń pandemicznych. W Jesolo miały się spotkać włoskie reprezentacje Powerchair zarówno w hokeju (mistrzowie świata), jak i piłce nożnej. Kradzież uniemożliwiła ten długo oczekiwany przez zawodników wyjazd.

"To podły akt w stosunku do tych, którzy zasługują na wszelkie możliwe do wyobrażenia wsparcie" - skomentował Luca Pancalli, szef Włoskiego Komitetu Paraolimpijskiego. "To ciężki cios, wymierzony w marzenia i pasję tych nadzwyczajnych sportowców. Elektryczne wózki są podstawowym sprzętem, dzięki któremu mogą uprawiać tę dyscyplinę. Teraz ich cykl treningowy może zostać przerwany na jeszcze dłużej, i to nie z powodu pandemii, a z powodu niegodziwości jakichś osób. Mam nadzieję, że ci, którzy dopuścili się tego haniebnego czynu, zdadzą sobie sprawę z powagi sytuacji i szybko zwrócą to, co ukradli".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama