Nowy numer 24/2021 Archiwum

Wiatr porwał panele z podłogi szklanego mostu, turysta przeżył chwile grozy

Chiński turysta przeżył chwile grozy na moście widokowym, gdy silny wiatr porwał szklane panele tworzące jego podłogę - podały chińskie władze. Mężczyźnie nic się nie stało, ale po wypadku ożyła dyskusja na temat bezpieczeństwa takich konstrukcji.

Na zdjęciu opublikowanym w przez oficjalną chińską agencję prasową Xinhua widać turystę kurczowo trzymającego się balustrady mostu, podczas gdy w naruszonej podłodze brakuje części dużych szklanych paneli.

Według chińskich mediów "niebezpieczna sytuacja" miała miejsce w piątek na zawieszonym 100 metrów nad ziemią szklanym moście na górze Piyan w północno-wschodnich Chinach.

Na pomoc uwięzionemu turyście wysłano strażaków, ale ostatecznie samodzielnie przedostał się on w bezpieczne miejsce, kierując się wytycznymi przekazywanymi przez personel parku - podała Xinhua.

Po zejściu z mostu mężczyzna został przewieziony do szpitala na obserwację i udzielono mu wsparcia psychologicznego. Obecnie jest w "stabilnym stanie emocjonalnym i fizycznym" - poinformowały media.

Sprawa ożywiła dyskusję na temat bezpieczeństwa szklanych atrakcji turystycznych. "Dokładnie z tego powodu nie mam odwagi wchodzić na takie mosty" - napisał jeden z użytkowników sieci społecznościowej Weibo. "Jak często ten most był konserwowany?" - zapytał inny.

Strefa turystyczna na górze Piyan została zamknięta, a w sprawie incydentu wszczęto dochodzenie - przekazały władze pobliskiego miasta Longjing.

Szacuje się, że w różnych częściach kraju zbudowano ponad 2,3 tys. szklanych mostów, zjeżdżalni i tarasów widokowych, których zadaniem jest przyciąganie żądnych przygód turystów.

W 2019 roku jedna osoba zginęła a sześć zostało rannych po upadku ze szklanej zjeżdżalni w regionie Kuangsi na południu Chin. Rok wcześniej władze prowincji Hebei zamknęły wszystkie 32 szklane atrakcje w celu przeprowadzenia inspekcji bezpieczeństwa - przypomina BBC.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama