Nowy numer 25/2021 Archiwum

Spektakularny redyk w... alpejskich tunelach

To jest widok niesamowity. Niekończące się stado owiec, które płynie jak wielki strumień ulicami i tunelami pomiędzy Treviso a Belluno… Zdjęcia i filmiki krążyły w ostatnich dniach po internecie.

Wartka rzeka, która płynie drogą krajową 635, prowadzącą do przełęczy San Boldo. Wspina się po serpentynach, przed i za tunelami, poruszając się wzdłuż betonowych murków białą wstęgą w niemal hipnotycznym ruchu, rozlewając się równocześnie na trzech zakrętach" - opisuje plastycznie Carlotta Lombardo w "Corriere della Sera", największym mediolańskim dzienniku.

Owce popędzane szczekaniem psów pasterskich ruszyły na przełęcz na pierwszy wypas. Jeden z filmików zamieścił na swoim Facebooku nawet Luca Zaia, prezydent regionu Wenecja Euganejska. Napisał on w swoim poście: "Setki i setki owiec wyszły na drogę w uporządkowanym szyku. Pięknie jest widzieć, że także dziś ten stary zwyczaj pozostaje niezmienny - rytuał świata pasterskiego, który nieustannie przypomina nam, jak potrafią nas zachwycać nawet najprostsze rzeczy".

"Owczy wąż" zdawał się nie mieć końca, a pokonał drogę w kilka minut. W tym czasie kierowcy cierpliwie czekali - robiąc zdjęcia i filmiki - na odblokowanie drogi w kierunku Belluno.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama