Nowy numer 24/2021 Archiwum

Papież świętował swoje imieniny wśród ubogich

Franciszek w atrium Auli Pawła VI, odwiedził osoby ubogie, oczekujące na szczepienie przeciw Covid. Dla każdego były lody i słodycze.

Razem z ubogimi, czekającymi w Watykanie na drugą dawkę szczepionki, papież świętował dzień swojego patrona św. Jerzego. Krótko po godz. 10.30 Franciszek udał się do atrium Auli Pawła VI. Papież razem z jałmużnikiem papieskim kard. Konradem Krajewskim, rozmawiał z wolontariuszami i ludźmi czekającymi na szczepienie, żartował z nimi, a na koniec obdarował wszystkich słodyczami.

Kiedy papież wychodził, wszyscy zaśpiewali pieśń z życzeniami imieninowymi. Za pośrednictwem kard. Krajewskiego Franciszek podziękował osobom, którzy przyczynili się do przeprowadzenia szczepień ludzi ubogich oraz do inicjatywy, która pozwoli także dotrzeć do wielu oczekujących na szczepienie w krajach najuboższych. Krótko po godz. 11.00 papież Franciszek powrócił do Domu Świętej Marty.

Przeczytaj też: Szczepionki przeciwko Covid-19 otrzymane przez Watykan zostaną też podane ubogim

Dzisiaj w Watykanie zostanie zaszczepionych po raz drugi niemal 600 osób z około 1400 potrzebujących, którzy otrzymali pierwszą dawkę w minionych tygodniach - czytamy w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama