Nowy numer 48/2023 Archiwum

Orzechowe batony

Skłonności do podjadania małych przekąsek między posiłkami trudno się wyzbyć, choć wiadomo, że większość kupowanych słodyczy jest niezdrowa i ma zgubny wpływ na naszą sylwetkę oraz zdrowie.

Podobnie sprawa wygląda ze słonymi chrupiącymi chipsami, paluszkami czy krakersami. Dobrym wyjściem jest przygotowanie słodkich batonów orzechowych, które można w ramach deseru po obiedzie lub do porannej kawy zjeść bez większych wyrzutów sumienia (choć oczywiście nie każdą ilość). Orzechy mogą być różne, miksowane z pestkami słonecznika czy dyni. Jeśli chcemy, aby batony miały nieco bardziej kwaskowaty smak, zamiast rodzynek można dodać poszatkowanej żurawiny i innych bakalii.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Leszczyńska-Rożek

Redaktorka działu „4 strony kobiety"

Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożycielka Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa, w którym koordynowała projekty „Cztery żywioły" (cykl zajęć dla dzieci w gorszej sytuacji materialno-rodzinnej), wystawę fotografii naukowej „Mikro-Makro. Skale wszechświata" i cykliczne spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w Katowicach. Autorka tekstów w miesięczniku „Mały Gość Niedzielny". Od 2018 r. w „Gościu Niedzielnym" prowadzi dział Cztery Strony Kobiety. Mama bliźniąt i żona Tomasza. Gra na skrzypcach w zespole Dobre Ludzie. Żegluje, eksperymentuje w kuchni, a od czasu do czasu wyrusza do dalekich krajów (m.in. Uganda, Islandia i Indie), by poznawać nowych ludzi, smaki, zapachy i miejsca.

Kontakt:
Więcej artykułów Anny Leszczyńskiej-Rożek