Nowy numer 19/2021 Archiwum

Kuczmierowski: do Polski w poniedziałek trafi ok. 870 tys. dawek szczepionki firmy Pfizer

Około 870 tys. dawek szczepionki firmy Pfizer trafi w poniedziałek do Polski - poinformował w sobotę PAP prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski. Z kolei w sobotę do Polski trafiło 204 tys. dawek szczepionki firmy Moderna.

Szczepienia w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia ub.r. Na razie prowadzone są one preparatami firm Pfizer, AstraZeneca i Moderna.
Polscy pacjenci otrzymują dwudawkowe preparaty przeciw COVID-19 produkowane przez firmy Pfizer, Moderna i AstraZeneca. Od czwartku możliwe jest także szczepienie nowym preparatem – jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Preparat ten jest stosowany m.in. u osób, które samodzielnie nie mogą dotrzeć do punktów szczepień.

Czytaj też: Sobotni raport Ministerstwa Zdrowia

W Polsce wykonano dotąd 8 mln 702 tys. 677 szczepień przeciw COVID-19, w tym pierwszą dawką 6 mln 425 tys. 608; w pełni zaszczepionych jest 2 mln 277 tys. 69 osób – podano w sobotę w serwisie rządowym gov.pl i na Twitterze #SzczepimySię.

"Liczba dawek dostarczonych do Polski to 10 032 440. Liczba dawek dostarczonych do punktów to 9 009 610" - podano w serwisie rządowym gov.pl.

Czytaj też: Czy katolik może zaszczepić się AstraZenecą?

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama