Nowy numer 15/2021 Archiwum

Kamień z serca

Zgubił nam się mały Łukasz. Szukaliśmy go ponad godzinę. W czasie biegania po osiedlu nasze głowy bombardowane były tysiącami czarnych scenariuszy.

Pamiętam, jak kiedyś zgubił nam się mały Łukasz. Szukaliśmy go ponad godzinę. Alarm na szczęście okazał się fałszywy, ale, doskonale to pamiętam, przez ten czas nerwowego biegania i jeżdżenia po osiedlu i wypytywania napotkanych po drodze ludzi, nasze głowy bombardowane były tysiącami czarnych scenariuszy. Nawet wielokrotnie wyśmiany mit „czarnej Wołgi” okazał się wiecznie żywy... Pamiętam ulgę, która towarzyszyła nam, gdy znaleźliśmy go na placu zabaw. Był tam przez cały czas, tylko schowany za zjeżdżalnią.

Kamień z serca.

Dzięki temu wspomnieniu mogę sobie choć w jednej milionowej wyobrazić to, co odczuwali ci, którzy znaleźli Jezusa wśród żywych.

On jest w tobie w chwili, gdy czytasz ten tekst. A ponieważ Katechizm podpowiada: „Tylko Jego imię zawiera Obecność, którą oznacza” (KKK 2666) możesz wypowiadając Jego Imię sprawić że, „słowo stanie się ciałem” i rozmawiać z Żywym Bogiem twarzą w twarz.

„W czym bowiem sam cierpiał będąc doświadczany, w tym może przyjść z pomocą tym, którzy są poddani próbom” (Hbr 2, 18)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także