Nowy numer 15/2021 Archiwum

Ognia!

Nosisz sutannę lub habit? Czujesz się wypalony lub zmęczony duszpasterstwem online i nagonką na „czarnych”? Chcesz powrócić do pierwotnej miłości? Te 33 dni są dla ciebie…

Nie było roku, w którym kapłani dostaliby tak mocno w kość. Piszę o całym środowisku, a nie o tych, wobec których wysuwane są uzasadnione oskarżenia i którzy dopuścili się grzechów, nazywanych przez ojca Badeniego „wołającymi o pomstę do nieba”. Pisałem niedawno, że stosowana powszechnie zasada odpowiedzialności zbiorowej jest ślepą uliczką i drogą donikąd. Wielu księży zderzyło się z falą hejtu, nieprzychylną, osądzającą, pełną warczących wyrazów opinią publiczną i łatką „pedofil”, którą od czasu do czasu obrzucą ich „życzliwi”. Medialna nagonka sprawiła, że wielu z nich zamknęło się w sobie i zaczęło pielęgnować powstańcze nawyki chodzenia kanałami. Znam takich, którzy wchodząc do tramwaju, na wszelki wypadek ściągali koloratki.

Dostępne jest 17% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
GN 13/2021 . Cena 3,99.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także