GN 15/2021 Archiwum

"Pozostawienie otwartych kościołów jest rzeczą niezwykle ważną"

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas uroczystości Wielkiego Tygodnia i Świąt Paschalnych.

Zwracam się z gorącym apelem do kapłanów i wiernych świeckich o skrupulatne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas celebracji liturgicznych - napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, w "Apelu o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas uroczystości religijnych".

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaapelował o przestrzeganie aktualnego limitu uczestników zgromadzeń religijnych, o zachowywanie dystansu społecznego, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni i respektowanie zasad higieny w obiektach sakralnych.

Osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w celebracjach, przewodniczący episkopatu poprosił, aby łączyły się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez modlitwę domową i transmisje medialne. "Wprawdzie biskupi udzielili dyspensy od obowiązku udziału we Mszy św., jednakże trzeba pamiętać, że transmisje nigdy nie zastąpią pełnego uczestnictwa w Eucharystii i przyjmowania sakramentów" - napisał.

"Pozostawienie otwartych kościołów jest rzeczą niezwykle ważną, bo człowiek jest nie tylko ciałem, ale także duszą, a modlitwa - zwłaszcza w momentach doświadczeń i trudów - jest naszym umocnieniem na drodze do zbawienia" - podkreślił przewodniczący episkopatu w Apelu.

Na następnej stronie publikujemy pełną treść "Apelu o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas uroczystości religijnych":

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama